گلشیفته را قضاوت نکنیم!

واقعا جالب! ما مردمان ایران زمین چقدر قضاوت می کنیم. با دیدن یک عکس بدون شنیدن کلمه ای از خود فرد به جای او نظر می دهیم، حکم صادر می کنیم، تشویق می کنیم، محکوم می کنیم، دفاع می کنیم، شعر می گوییم، شعار می دهیم  و هر آنچه در توانمان است انجام می دهیم.

گلشیفته فراهانی بازیگر بسیار مستعد و ستودنی است، او در عین زیبایی و لاحت حرفه اش را خوب بلد است و همه چیز دست به دست هم می دهد که مطرحش کند. او یکی از 32 بازیگر منتخب  20 تا 30 ساله است که انتخاب شده اند برای اینکه مجموعه ای از عکسهایی خاص از آنها گرفته شود. که این عکسها بسیار هنری و زیبا هستند.

اما این کار خلاقیت مجری آن است و فکر نمی کنم گلشیفته در آن نقشی داشته باشد، در اینکه او بانوئی جسور است شکی نیست ولی بهتر است از خودش بشنویم که قصد او اعتراض، مبارزه ، دفاع و یا هر چیز دیگری بوده است.

ما با نباید از کار یک هنرمند سوءاستفاده کنیم و روی آن برچسب های سیاسی- مذهبی بزنیم و موضع گیری کنیم. شده ایم مثل ژورنالیستها که به دنبال اخبار جنجالی از افراد شناخته شده می روند و شایعات هیجان انگیز بر سر زبانها می اندازند. ما هم او را در ویترینهای خود از جمله فیسبوک  می آوریم و با آن لایک می خریم.

بهتر است فرهنگ قضاوت را در خود کمرنگتر کنیم تا همه آسوده تر زندگی کنیم.

منبع عکس

http://madame.lefigaro.fr/celebrites/espoirs-2012-generation-spontanee-180112-208106?page=5

 

/ 4 نظر / 20 بازدید
سلام

سلام به تو بيا تو فارم فا دات کام به پرو فايل من هم توش سر بزم مهســـــــــا منتظرم

محمدرضا

خوشحالم با کسی کار میکنم که فراتر از قضاوتهای روزمره می اندیشد.

شهرام

بصورت گذری سری به وبلاگ شما زدم و علیرغم اینکه بقیه پست ها را بسیار پربار دیدم، از این یکی خیلی بیشتر خوشحال شدم. واقعا کاش اجازه داده میشد هر کسی در آزادی خودش و با مقتضیات روحی و اخلاقی خودش زندگی کند و اینقدر دنبال قضاوت کردن دیگران و یا سنجیندن آنها با معیارهای اخلاقی خودمان نبودیم.

مجتبی قادری

واقعا میشود روزی فرهنگ بی فرهنگی این مردم را عوض کرد..... نه فکر نکنم بشه!!!! شاید عمر من جواب نده